مرجع تخصصی خودرو های اروندی

بررسی کامل و تخصصی تویوتا کمری 2016

رای حفظ پویایی تغییرات صورت گرفته در زمینه طراحی کمری نسبت به سال گذشته، تویوتا یک مدل Special Edition را برای کمری 2016 عرضه کرده است.این خودرو که براساس Camry SE اسپرت طراحی شده از یک موتور چهار سیلندر به همراه رینگ های عالی 18 اینچی بهره برده و در کنار آنها چراغ های عقب جدید، سیستم تعلیق اسپرت نسخه SE و رنگ آمیزی آبی درخشان در بخش داخلی را ارائه می کند.

اما تویوتا به خوبی می داند که همه به دنبال عملکرد بالا و استایل بدنه اسپرت نیستند. بنابراین این خودروساز مدل های LE و XLE را نیز عرضه کرده است. طراحی بدنه سنتی، سیستم تعلیق راحت و دکوراسیون داخلی محدود باعث می شوند تا این مدل های کمری مشتریان قدیمی و وفادار خودش را از دست ندهد.در این بخش البته چند گزینه دیگر نیز پیدا می شوند.

گزینه های اسپرت تر شامل Ford Fusion و Mazda 6 می شوند که عملکرد بالاتری را بدون مصرف سوخت چندان بالاتری ارائه می دهند.اما Honda Accord جدید انتخاب کاملتر و بهتری است. از سوی دیگر Hyundai Sonata نیز بیشتر از هر زمانی ارزش خرید بالاتری داشته و از هر نظر انتخابی عالی است.اما به لطف ادغام ویژگی های اسپرتی و راحتی در مدل های متفاوت، Camry تا حد زیادی هر چه یک خریدار در این سطح نیاز دارد را به وی ارائه می کند.

چه به دنبال یک خودروی باسابقه و امتحان پس داده باشید و چه آخرین خودروی موجود، تویوتا Camry سال 2016 را باید تست کنید.

استایل بدنه، مدل های مختلف و آپشن ها

تویوتا کمری سال 2016 یک سدان سایز متوسط با ظرفیت پنج سرنشین است که در مدل های LE، SE، Special Edition، XSE و XLE عرضه می شود.تویوتا کمری Hybrid نیز بصورت جداگانه بررسی خواهد شد.

تجهیزات استاندارد در مدل پایه LE شامل رینگ های 16 اینچی، چراغ جلو اتوماتیک، آینه های گرمکن دار، تهویه مطبوع، قفل بدون سوئیچ، دوربین دنده عقب، کروز کنترل، صندلی راننده با حرکت در هشت جهت(پشتی با حرکت در 2 جهت)، چیدمان 60/40 صندلی های عقب، روکش پارچه ای، مانیتور 6.1 اینچی لمسی با رابط Entune تویوتا، کنترل های صوتی، بلوتوث برای پخش و تماس صوتی، Siri Eyes Free و یک سیستم صوتی با 8 بلندگو و پخش سی دی، جک AUX و رابط اتصال USB/iPod می باشد.

مدل SE از رینگ های 17 اینچی، سیستم تعلیق اسپرت، استایل بدنه و فضای داخلی اسپرت، روکش پارچه و چرم مصنوعی، فرمان با روکش چرمی با پدال های دنده و یک نمایشگر 4.2 اینچی رنگی بهره می برد.

امکانات اختیاری در مدل های LE و SE شامل پکیج Entune Audio Plus با نمایشگر لمسی 7 اینچی ارتقا یافته، رادیوی اچ دی و ماهواره ای می شود.همچنین یک سان روف نیز بصورت اختیاری قابل تهیه است.

مدل Special Edition از پکیج Entune Audio Plus و سان روف بصورت استاندارد بهره می برد و علاوه بر این، رینگ های 18 اینچی، چراغ عقب دودی، قفل و استارت بدون سوئیچ با درب صندوق عقب اتوماتیک، رنگ آمیزی آبی در فضای داخلی، گیج های ویژه و شارژر بی سیم گوشی های هوشمند Qi را نیز ارائه می دهد.

مدل XSE از سان روف، قفل و استارت بدون سوئیچ و یا شارژر بی سیم بصورت استاندارد بهره نمی برد اما سیستم تعلیق اسپرت را حفظ کرده و رینگ های 18 اینچی، دی لایت LED، روکش چرمی و جیر مصنوعی، صندلی های جلو گرمکن دار، صندلی شاگرد با حرکت در چهار جهت و سیستم کنترل ویژگی های اقلیمی دو منطقه ای را نیز اضافه می کند.پکیج Convenience نیز در مدل SE و مدل چهار سیلندر XSE ارائه می شود که قفل و استارت بدون سوئیچ، درب صندوق عقب اتوماتیک و آینه وسط با کاهش نور خودکار را شامل می شود.

مدل XLE از تجهیزاتی مشابه XSE بهره می برد اما از سیستم تعلیق راحت تر مدل LE برخوردار بوده و همچنین از المان های اسپرت در بدنه بهره نمی برد.رینگ های 17 اینچی و روکش چرمی کامل از ویژگی های این مدل است.سان روف برای مدل SE، مدل چهار سیلندر XSE و چهار سیلندر XLE اختیاری بوده و شارژر بی سیم نیز تنها در دو مدل آخر ارائه می شود.

مدل های XSE و XLE که از موتور V6 برخوردارند از امکانات جانبی مختلفی مانند چراغ های جلوی LED، پنجره جلو با کاهش صدای باد، سان روف، پکیج Convenience، شارژر بی سیم، نمایشگر و رابط Entune ارتقا یافته به همراه قابلیت split-screen و تعامل با اپلیکیشن گوشی های هوشمند بهره می برند.تعامل با اپلیکیشن ها و همچنین سیستم ناوبری در مدل LE بصورت اختیاری قابل تهیه هستند.از دیگر امکانات اختیاری در مدل های XSE و XLE می توان به سیستم تشخیص دید کور و هشدار برخورد از عقب در تقاطع، پکیج Technology(شامل هشدار انحراف از مسیر، کروز کنترل تطبیقی، سیستم پیشگیری از برخورد با ترمز خودکار و کنترل اتوماتیک نوربالا) و یک سیستم صوتی JBL با 10 بلندگو اشاره کرد.

مدل XLE همچنین می تواند از سیستم کامپیوتری-مخابراتی Safety Connect برای شرایط اظطراری نیز برخوردار شود.

سیستم انتقال نیرو و عملکرد آن

هر Toyota Camry سال 2016 بصورت استاندارد چهارچرخ متحرک بوده و از یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک و موتور چهار سیلندر 2.5 لیتری با توان 178 اسب بخار و گشتاور 230 نیوتن بر متر مربعی بهره می برد.

در تست شتاب گیری، Camry LE توانست در 8.3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که برای یک سدان سایز متوسط زمان متوسطی محسوب می شود.مدل های XSE و XLE همچنین یک موتور V6 با حجم 3.5 لیتری و توان 268 اسب بخار و گشتاور 336 نیتون بر متر مربع را ارائه می دهند.مدل XLE با موتور V6 توانست ظرف مدت 6.2 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که زمان سریعی محسوب می شود.

براساس تخمین EPA، مدل های مجهز به موتور چهارسیلندر مصرف سوخت ترکیبی 8.4 لیتر در هر 100 کیلومتر(9.4 لیتر شهری و 6.7 لیتر جاده) را ارائه می کنند که اندکی از Mazda 6 و Honda Accord عملکرد پایین تری را نشان می دهند.مدل های مجهز به موتور V6 مصرف سوخت ترکیبی 9.4 لیتر در هر 100 کیلومتر(11.2 لیتر شهری و 7.6 لیتر جاده) را ارائه می دهند که متوسط ارزیابی می شود.

ایمنی

تمام مدل های Toyota Camry سال 2016 بصورت استاندارد از ترمزهای دیسکی ضد قفل، کنترل کشش و پایداری، ایربگ های جنبی در جلو و عقب، ایربگ های زانو در جلو، ایربگ های پرده ای در دو طرف و یک دوربین دنده عقب بهره می برند.مدل های XSE و XLE نیز بصورت اختیاری می توانند از یک سیستم هشدار دید کور و برخورد از عقب در تقاطع برخوردار شوند.

پکیج Technology سیستم هشدار انحراف از مسیر و یک سیستم پیشگیری از برخورد با ترمزگیری خودکار را به خودرو اضافه می کند.سیستم Safety Connect تنها بصورت اختیاری در مدل XLE عرضه می شود که اطلاع رسانی خودکار تصادف، دکمه کمک در شرایط اظطراری و مکان یاب خودروی سرقت شده را در خود دارد.در تست ترمزگیری، Camry LE با طی مسافت 35.3 متر توانست از سرعت 100 کیلومتر بر ساعت به توقف کامل برسد که عالی محسوب می شود.پ

اما دو مدل XLE مجهز به موتور V6 این کار را در 38.7 و 39.3 متر انجام دادند که برای این کلاس زیاد محسوب می شود.در تست تصادف دولتی، Camry هر پنج ستاره را بصورت کلی دریافت کرد. این خودرو در تست برخورد از جلو چهار ستاره و در تست برخورد از پهلو امتیاز پنج ستاره را دریافت کرد.در تست موسسه بیمه و ایمنی بزرگراه، Camry بالاترین حد امتیاز خوب را در فرورفتگی متوسط و جزیی در جلو بدست آورد.Camry همچنین در بخش برخورد از پهلو، استحکام سقف و حافظت از سر(طراحی صندلی) نیز امتیاز خوب را بدست آورد.

طراحی داخلی و ویژگی های خاص

تویوتا کمری 2016 یکی از راحت ترین و جادارترین اتاق ها را در بین سدان های خانوادگی سایز متوسط دارد.فضای زیادی برای سر و پاها وجود داشته و در بخش عقب نیز این موضوع تاحدودی صدق می کند. البته سرنشینان قد بلند در مسافرت های بلند مدت ممکن است اذیت شوند.علاوه بر این، یک صندلی بچه نیز به راحتی می تواند در بخش عقب قرار بگیرد.نگه دارنده های سر ثابت در صندلی های عقب باعث می شود تا ایجاد امنیت برای یک صندلی بچه(رو به جلو) تا حدودی دشوار شود.

حجم صندوق عقب 436 لیتر می باشد که برای یک سدان در این کلاس متوسط به حساب می آید.

اکثر دکمه های کنترلی در اتاق خودرو بزرگ و در یک نگاه قابل تشخیص بوده و همچنین با استفاده از دستکش نیز به راحتی قابل استفاده هستند.سیستم کنترل ویژگی های اقلیمی در این خودرو نیز به خاطر سادگی و عملکرد کارآمدش قابل تحسین است.

در زمینه تکنولوژی، کمری از یک نمایشگر لمسی 6.1 اینچی با رابط Entune تویوتا بهره می برد که خریداران می توانند آن را به یک نمایشگر 7 اینچی ارتقا دهند.گرافیک نمایش داده شده به شفافیت بهترین های این کلاس نیست اما همین نمایشگر به خوبی شما را در کنترل تمامی ویژگی های خودرو کمک می کند.

تجربه رانندگی

با چندین بهبود صورت گرفته نسبت به سال گذشته، تویوتا کمری 2016 نسبت به اقدامات راننده واکنش پذیرتر شده و در پیچ ها نیز عملکرد بهتری را از خود نشان می دهد.این موضوع خصوصاً در مدل های SE، Special Edition و XSE به چشم خورده و با سیستم تعلیق اسپرت خود راننده را درگیر رانندگی می کنند.اگر اسپرت بودن مهمترین اولویت شما محسوب می شود، احتمالاً Ford Fusion و Mazda 6 را بیشتر ترجیح خواهید داد، اما تویوتا نیز به خوبی با این دو خودرو رقابت می کند.البته کمری به خاطر راحتی و بی سر و صدا بودنش شناخته شده و خوشبختانه این ویژگی ها همچنان وجود دارند.

حتی مدل های مجهز به سیستم تعلیق اسپرت نیز سواری راحتی را ارائه می کنند، اما اگر سواری روان و خیلی راحتی می خواهید باید مدل های LE و XLE را تهیه کنید.موتور چهار سیلندر خودرو شتابی کافی را ایجاد می کند اما موتور قویتر V6 می تواند هیجان بیشتری را به رانندگی شما اضافه کند.

در هر دو حالت، جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک عملکردی مناسب داشته و معکوس کشی با سرعت مناسبی انجام می شود.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 02 آبان 1395     بازدید ها: 2695     دسته: بررسی خودرو     
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه