مرجع تخصصی خودرو های اروندی

 

تعرفه 20 درصد تایرهای سنگین کمکی به تولید داخل نخواهد کرد

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران می گوید : با توجه به درخواست انجمن به سازمان حمایت ، چنانچه تاییده این سازمان ارائه شود ، انتظار می رود قیمت تایر تا 10 درصد افزایش یابد.

گنجی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : این در خواست با توجه به افزایش نرخ مواد اولیه و سایر هزینه های تولیدی  به سازمان حمایت ارائه شده ، اما تا این لحظه با رقم پیشنهادی انجمن موافقتی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به سود قانونی تولیدکنندگان تایر در شرایط کنونی ، تاکید کرد : بر اساس قوانین و دستورالعمل های سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، تولیدکنندگان باید حداقل 15 تا 17 درصد سود حاصل از تولید را بدست آورند از این رو با توجه به جریان افزایش قیمت مواد اولیه از سال گذشته ،ناگزیرند برای کسب سود منطقی ، قیمت ها را افزایش دهند.

وی همچنین به تاثیر  بهبود روابط و همکاری ها در رشد تولید تایر در داخل پرداخت و اظهار داشت : در شرایطی که در سال گذشته با رفع برخی مشکلات و موانع ، شاهد رشد حدودا 14 تا 15 درصدی تولید تایر در کشور بودیم انتظار می رود با ادامه این شرایط این رقم از تولید نیز در سال جاری محقق شود.

وی در ادامه با اشاره به تلاش دولت در ساماندهی روند واردات تایر به کشور ، گفت : خوشبختانه با راهکارهایی که وزارت صنعت و معدن به منظور کنترل واردات تایر اجرایی نمود ، واردات تایر ساماندهی و از ورود لاستیک های بی کیفیت به کشور جلوگیری گردید.

عضو هیات مدیره انجمن تایر همچنین با توجه به تاثیر نرخ تعرفه در روند واردات ، به نرخ کنونی تعرفه واردات تایر اشاره و خاطر نشان کرد : هم اکنون تعرفه واردات تایرهای سبک و سنگین به ترتیب 32 و 20 درصد است این در حالی است که امروز تعرفه 20 درصد برای تایرهای سنگین نمی تواند از تولیدات داخلی در مقابل جریان واردات حمایت کند.

گنجی در ادامه به سرمایه گذاری 70 تا 100 میلیون دلاری در حوزه تولید تایرهای سنگین در کشور پرداخت و یاد آورشد : از آنجاکه در بخش های گسترده ای از کارخانجات تولید تایر در کشور سرمایه گذاری عظیمی برای ورود تجهیزات جدید انجام شده ،انتظار می رود در این شرایط از این بخش از کارخانه های تولیدی حمایت بیشتری شود.

وی افزود : بی شک امروز با وجود تعرفه 20 درصدی تایر های سنگین ، نمی توان از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرد


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 16 خرداد 1396     بازدید ها: 1020     دسته: اخبار داخلی خودرو     
منبع : اخبار خودرو
1:
 

 
             

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رادرایانه  می باشد.

   
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه