مرجع تخصصی خودرو های اروندی

قیمت وارداتی ها از دست بازار خارج شد

طی هفته گذشته قیمت دو خودرو سوزوکی گراند ویتارا و ال 90 اتومات افزایش بیشتری را نسبت به سایر خودروهای داخلی داشته به طوری که قیمت گراند ویتارا به جهت محدودیت عرضه با افزایش یک میلیونی در بازار به 141 میلیون تومان و ال 90 اتومات نیز به 49 میلیون تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با اشاره به عدم تغییر قیمت اغلب خودروهای داخلی در بازار گفت : طی هفته گذشته قیمت انواع پژو تغییری در بازار نداشته و همچنان پژو 206 تیپ 2 و تیپ 5 با اختلاف بسیار کم نسبت به نرخ  کارخانه به ترتیب با قیمت 33 میلیون و 500 و 38 میلیون و 100 در بازار خرید و فروش می شوند.

سعید موتمنی اظهار داشت : در حال حاضر قیمت سمند LX و سمند EF7 به ترتیب 31 میلیون و 500 و 31 میلیون و 700 در بازار است  این در حالی است که قیمت سمند سورن توربو با اختلاف 2 میلیون تومانی ، 40 میلیون و 200 هزار تومان در بازار معامله می شود.

وی همچنین با توجه به اختلاف قیمت دنا پلاس در بازار گفت : قیمت این خودرو در بازار با اختلاف حدودا 4 میلیونی هم اکنون 52 میلیون و 300 هزار تومان است همچنین قیمت پژو پارس LX در بازار با اختلاف حدود 2 میلیونی در حال حاضر 41 میلیون و 300 خرید و وفروش می شود.

وی در ادامه به اختلاف قیمت 19 میلیون تومانی پژو 2008 در بازار اشاره کرد و افزود : طی هفته گذشته قیمت پژو 2008 با 2 میلیون افزایش به 122 میلیون تومان رسید و اختلاف  قیمت این خودرو در بازار به حدود  19 میلیون تومان رسید که عمده این اختلاف قیمت ناشی از عدم عرضه این خودرو در بازار است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران همچنین به ادامه سیر نزولی قیمت وارداتی ها در بازار پرداخت و گفت : متاسفانه در وضعیت کنونی، قیمت خودروهای وارداتی را بازار تعیین نمی کند بلکه این صاحبان این خودروها هستند که تعیین کننده قیمت در بازار هستند چنانچه در بازار کنونی وارداتی ها نبود برخی از خودروها باعث شده که هر کسی تعیین کننده قیمت باشد و با هر نرخی خودرو را در بازار عرضه کند.

موتمنی همچنین به تاخیرهای صورت گرفته در تحویل خودروهای ثبت نام شده بسیاری از متقاضیان اشاره کرد و افزود : در حال حاضر بسیاری از شرکتهای عرضه کننده خودرو نیز ، خودروهای ثبت نام شده را تحویل مشتریان نمی دهند و همین موجب افزایش بیش از حد قیمت بسیاری از خودروهای وارداتی در بازار شده است.

وی بهانه این شرکتها را توقف خودروهای ثبت سفارش شده در گمرک عنوان کرد و افزود : بسیاری از این شرکتها خودروهای متقاضیان را به بهانه توقف خودروها در گمرک تحویل مشتریان نمی دهند این در حالی است که باید پیش از پیش فروش مجوزهای قانونی را دریافت می کردند که متاسفانه بسیاری از آنها چنین روندی را طی نکرده و قبل از ثبت نام ، ثبت سفارش ها را انجام ندادند و در همین شرایط بیش از ظرفیت اقدام به پیش فروش نمودند.

 

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 04 آذر 1396     بازدید ها: 2359     دسته: اخبار داخلی خودرو     
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه