مرجع تخصصی خودرو های اروندی

خودروی 5 سال آینده رنو را ببینید

اینک رنو یک مدل واقعی‌تر از این خودرو را معرفی کرده که احتمالا به صورت یک مدل تولیدی در 5 سال دیگر ارائه می‌شود.

این خودرو یک الکتریکی خودران است. دو ویژگی‌ای که این روزها هر خودروی معمولی را به چالش می‌کشند. دو موتور الکتریکی این خودرو در محور عقب نصب شده‌اند و با استفاده از فناوری‌های ارائه شده در سامانه تحرک، از نوع منحصر به فرد رنو که باعث پویایی و داینامیک بیشتر خودرو می‌شوند.

«سیمبیوز 2» خودروی 5 سال آینده رنو

در نسخه‌ اولیه‌ای که رنو آن را در تیزرها و نمایش‌هایش به تصویر می‌کشد، نسخه اولیه 500 کیلووات قدرت و گشتاور 660 نیوتن‌متری را از خود به نمایش می‌گذارد. خروجی‌ای که معادل 490 اسب‌بخار به شمار می‌آید. البته رنو ادعا می‌کند این قدرت بیشتر خواهد شد و با اعداد ارائه شده از سوی رنو شتاب صفر تا صد این خودرو به 6 ثانیه زمان نیاز دارد.

«سیمبیوز 2» خودروی 5 سال آینده رنو

خودران‌ها در دنیای امروز درجات مختلفی دارند. بیشتر خودران‌های امروز به نظارت کاربر نیاز دارند. بسیاری از کارشناسان دنیای خودرو نیز، سپردن تمامی مسئولیت‌های حرکت به خودران‌ها را کاری خطرناک عنوان کرده‌اند. با این حال رنو ادعا می‌کند، سیمبیوزش به سطح 4 خودرانی مجهز است و می‌تواند بدون نظارت کاربر انسانی براند. بنابراین می‌توان ترکیب فناوری به کار رفته در این خودرو را مدبرانه دانست. خودرو سرعتش را با توجه به خودرو پیش‌روی خود تنظیم می‌کند و بین خطوط می‌راند. همچنین امکان سبقت گرفتن این خودرو با توجه به شرایط مناسب، از دیگر خودروها وجود دارد.

«سیمبیوز 2» خودروی 5 سال آینده رنو

با چنین فناوری‌ای خودرو قطعا به دهه‌ بعد تعلق خواهد گرفت. خودرویی سبز که به دلیل الکتریکی بودن از دوستداران محیط زیست محسوب می‌شود. باتری های 72 کیلوواتی روی این خودرو نصب شده‌اند و امکان نصب مدل‌های 100 کیلوواتی نیز در آنها وجود دارد. رنو ادعا می‌کند بیش از 80 درصد از این باتری ها کمتر از نیم ساعت شارژ می‌شود. اما رنو در خصوص این موضوع که چه میزان مسافت را می‌توان با یک بار شارژ طی کرد جزئیاتی را مطرح نکرده است.

«سیمبیوز 2» خودروی 5 سال آینده رنو

آئرودینامیک نیز مبحث مهمی است. ورودی هوای عمودی، بادگیرهای جانبی و اسپویلرهای روی سقف به قابلیت‌های آئرودینامیکی این خودرو کمک بیشتری می‌کنند. اسپویلرهای روی سقف به صورت خودکار در حالت داینامیکی بیرون می‌آیند.

«سیمبیوز 2» خودروی 5 سال آینده رنو

دوربین‌های جانبی به عنوان آینه متعارف بغل کار می‌کنند و دوربین‌های عقب نیز در خودرو با کیفت زیاد به کار رفته‌‌اند.

«سیمبیوز 2» خودروی 5 سال آینده رنو

اینک در حال رفتن به دوره‌ای هستیم که خودروها بوی آینده می‌دهند. سیمبیوز نیز احتمالا یکی از اولین خودروهای دهه آینده خواهد بود که در اواخر 2022 یا اوایا 2023 به خیابان‌های جهان ورود پیدا می‌کند.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 25 آذر 1396     بازدید ها: 4872     دسته: اخبار داخلی خودرو     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه