شنبه 25 آذر 1396
دسته: اخبار خودروی خارجی
کد خبر: 887
زمان: 1396/09/25

تسلا چیپ هوش مصنوعی اختصاصی خود را برای خودروهای خودران می سازد

گروه بین الملل : ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اعلام کرده که کمپانی وی در حال کار بر روی ساخت چیپ های مختص خود می باشد که نرم افزار هوش مصنوعی خودروهای خودران کمپانی را پشتیبانی می کنند.

ماسک این خبر را در حاشیه بزرگ ترین کنفرانس هوش مصنوعی دنیا اعلام و ادعا کرده که این خودروساز آمریکایی در صورتی که سخت افزارهای اختصاصی هوش مصنوعی را داخل کمپانی طراحی کند قادر خواهد بود تا سریع تر از زمان مورد انتظار به فناوری کامل خودران دست پیدا کند.

وی در بخشی از صحبت های خود با رسانه ها گفته: "ما در حال طراحی و توسعه چیپ های سخت افزاری هوش مصنوعی سفارشی هستیم. ما اگر سخت افزار هوش مصنوعی اختصاصی داشته باشیم سریع تر به اهداف خود خواهیم رسید."

در یک سخنرانی در حضور حدودا 200 نفر، این کارآفرین بزرگ آمریکایی در کنار آندری کارپارتی، مدیر هوش مصنوعی تسلا و جیم کلر، معاون سخت افزار اتوپایلوت حضور پیدا کرده بود. در طول سخنرانی خود، ماسک گفته که تسلا اهمیت زیادی برای آینده هوش مصنوعی قائل است. وی همچنین گفته: "علیرغم برخی صحبت های قبلی در مورد هشدارهای مرتبط با خطرات هوش مصنوعی، من فکر می کنم برخی مواردی هستند که هوش مصنوعی می تواند بسیار به دردبخور باشد."

در حالی که بسیاری از خودروسازها در طراحی سیستم های خودران خود از کمک چیپ سازهای با تجربه برای ساخت سخت افزار مورد نیاز خود استفاده می کنند، جیم کلر گفته که در حال حاضر چیزی در بازار وجود ندارد که بتواند نیازهای ترکیب سنسورهای فعلی تسلا را پاسخ گو باشد.

وی در این مورد گفته: "بدون شک وقتی شما چیزی که می خواهید را خودتان طراحی کنید، قطعا نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت."

طبق ادعای ماسک، چیپ جدید هوش مصنوعی تسلا از نظر پرفورمنس عملکردی یکسان با نمونه های مشابه فعلی خواهد داشت، ولی مصرف برق آن یک دهم و قیمت آن نیز یک دهم قیمت چیپ های موجود در بازار خواهد بود.{{{block - 31}}}
{{{block - 32}}}
{{{block - 34}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب