شنبه 25 آذر 1396
دسته: اخبار داخلی خودرو
کد خبر: 890
زمان: 1396/09/25

شروط مجلس برای حمایت از خودروسازان

به گزارش خبر خودرو، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح خط تولید دو محصول جدید ایران خودرو اظهار داشت: باید فضای کسب و کار در کشور تسهیل و موانع سرمایه گذاری در حوزه تولید برداشته شود.

دکتر علی لاریجانی در این مراسم با اشاره به اینکه خوشبختانه صنعت خودرو از شرایط گذشته و برخی مشکلات خارج شده است، افزود: بازدید از ایران خودرو نشان داد که این صنعت مسیر درستی را در پیش گرفته است و با تعاملات جدید نیز این مسیر ادامه خواهد یافت.

وی با توجه به تاکید مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر حمایت مجلس از صنعت خودرو اظهار داشت: حمایت از شرکتهای خودروساز قطعا مساله مهمی است چرا که این صنعت جز صنایع مادر است اما مجلس در صورت تحقق شروطی از این صنعت حمایت بیشتری خواهد کرد.

وی گفت: در صورتی که مساله کیفی سازی در تولید به طور جدی تر دنبال شود و ایمنی خودروها افزایش یابد قطعا این موضوع عاملی برای حمایت بیشتر مجلس از صنعت خودرو است.

وی افزود: باید ایمنی خودروها متناسب با وضعیت ایران باشد و همه دستگاهها در این راستا به وظایفشان عمل کنند.

وی تاکید کرد: خودروسازان باید برنامه کیفی سازی خودروها را اعلام کنند و برای کاهش آسیب های ناشی از تصادفات تدابیری را ارائه نمایند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین بر لزوم توجه به حوزه تحقیق و توسعه در صنعت خودرو تاکید کرد و اظهار داشت: البته موتور تحقیق و توسعه در شرکتها در حال راه اندازی است و در صورت تلاش بیشتر در این راستا می توان در صنعت خودرو حرفی در دنیا داشته باشیم.

لاریجانی همچنین خصوصی را نکته مهمی در صنعت خودرو عنوان کرد و افزود: قطعا با خصوصی سازی پیشرفت کارها در این صنعت بهتر خواهد شد.

وی با توجه به عدم اجرای درست اصل 44 قانون اساسی گفت: متاسفانه این قانون در اجرا دچار سقط جنین شد اما امروز باید اشکالات این قانون در مسیر اجرا رفع و مجددا اجرایی شود.

وی همچنین یکی از موارد مهم در حمایت از صنعت خودرو را توجه به قطعه سازی و صادرات در این بخش اعلام کرد و افزود: باید توسعه قطعه سازان و تعمیرات و بازسازی و استفاده از تکنولوژی روز در این صنعت به طور جدی دنبال شود بی شک با توسعه در این بخش به رشد صادرات نیز دست خواهیم یافت.

وی تصریح کرد: مجلس قطعا برای توسعه از صنعت قطعه سازی کشور حمایت می کند.

وی گفت: توسعه تولید در این صنعت برای مجلس اهمیت دارد چرا که این مساله در حرکت کلی کشور و ایجاد ثروت رکن اساسی است.

وی افزود: تا زمانی که تولید رونق نیابد، قطعا صادرات توسعه نیافته و هیچ مشکلی حل نخواهد شد.{{{block - 31}}}
{{{block - 32}}}
{{{block - 34}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب